نکوداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

برگرفته از همشهری‌آنلاین

نشست علمی و فرهنگی نکوداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در موسسه بین‌المللی گفت و گوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها برگزار شد
 آنچه در پی می آید گزارشی است از برنامه نشست علمی و فرهنگی نکوداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، که از سوی گروه هنر و ادبیات موسسه بین‌المللی گفت و گوی رهنگ‌ها و تمدن‌ها و در محل آن موسسه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه بین المللی گفتگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها، در این مراسم که بیش از صد تن از استادان و اهالی فرهنگ و اندیشه حضور داشتند؛ سیدمحمد خاتمی، دکتر محمد علی اسلامی ندوشن، احمد مسجد جامعی و دکتر سید عبدالحمید ضیایی به سخنرانی پرداختند. [رونمایی از تندیس فردوسی در کتابخانه‌ملی]

ادامه مطلب   
نویسنده : محسن قاسمی شاد ; ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱۸


شب‌های فردوسی با حضور ستارگان ادب و هنر

  
نویسنده : محسن قاسمی شاد ; ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱۸


شب‌های فردوسی در فرهنگسرای نیاوران

برگرفته از همشهری آنلاین
همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی آیین ویژه «شب های فردوسی» فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
در این مراسم که عصر 24 و 25 اردیبهشت 87 برپا می شود، علیرضا شجاع پور، شاهنامه‌پژوه و مدرس جلسات هفتگی شاهنامه در فرهنگسرای نیاوران به همراه دکتر امیرحسین ماحوزی سخنرانی می کنند.

«گردآفرید»، مرشد حمید رضائی و شاهنامه خوان هفت ساله شیرازی شایان اژدری شاهنامه خوانی می کنند و گروه موسیقی روح افزا به سرپرستی و خوانندگی امیر زینلی بخش هایی از شاهنامه را با همراهی موسیقی اجرا خواهند کرد.

شب های فردوسی ساعت 18 دو روز یادشده آغاز و تا ساعت 20 ادامه خواهد داشت.

جلسات شاهنامه خوانی هفتگی فرهنگسرای نیاوران قریب به 15 ماه است هر دوشنبه برپا می‌شود و این دومین سال پیاپی است که به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی بزرگ، آیینی ویژه دراین فرهنگسرا برپا می‌شود.

  
نویسنده : محسن قاسمی شاد ; ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۱۸